Радионица: Истраживања на бази студије случаја

У петак, 12. јануара одржана је радионица на тему „Истраживања на бази студије случаја“, коју је водила др Биљана Пешаљ, ванредни професор на Ротердамској пословној школи Универзитета примењених наука у Ротердаму. Радионица је имала за циљ да студентима мастер студијског програма Форензичко рачуноводство представи студију случаја као истраживачку методу погодну за истраживања у области форензичког рачуноводства како за потребе писања мастер рада тако и у сврхе писања научних радова за часописе. У радионици је дат одговор на питање када је студија случаја оптимална истраживачка стратегија, а затим је објашњен процес дизајнирања истраживања на бази студије случаја, прикупљања података и њихове анализе, као и дат приказ критеријума за евалуацију квалитета изведених закључака. На бази свог великог искуства у улози ментора студентима који су писали мастер радове уз примену ове методе,  др Биљана Пешаљ је била у могућности да учесницима радионице разјасни дилеме и питања која су имали. Радионица је подстакла студенте да размисле о коришћењу студије случаја у писању мастер рада и унапредила је њихова знања  за примену ове истраживаче методе.